Descrierea produselor
Plăcuțele termice cu silicon rezistente la căldură sunt un fel de interfață termică cu performanțe ridicate. sunt confecționate din cauciuc din silicon și sunt extrem de eficiente în transferul căldurii între două suprafețe. Acestea vin sub formă de foi sau rulouri și sunt disponibile într -o varietate de grosimi, forme și dimensiuni. Sunt o alternativă excelentă la pasta termică și alte materiale de gestionare termică. Plăcile termice din silicon sunt utilizate pe scară largă într -o varietate de industrii, inclusiv electronice, auto și aerospațial, pentru a numi câteva.
Caracteristică
- ușor de instalat: plăcuțele termice din silicon rezistente la căldură sunt ușor de instalat și nu necesită niciun timp de întărire, spre deosebire de pasta termică.
- Versatile: vin în diferite forme, dimensiuni și grosimi, ceea ce le face potrivite pentru o gamă largă de aplicații.
- extrem de eficient: sunt extrem de eficiente în transferul căldurii între două suprafețe, asigurând o disipare eficientă a căldurii.
- Durabil: aceste plăcuțe termice sunt durabile și pot rezista la temperaturi extreme și condiții dure.
-Eficiență rentabilă: plăcuțele termice din silicon rezistente la căldură sunt rentabile și oferă o valoare excelentă pentru prețul lor.
Proprietăți de produse
|
Articol |
NKS-###-PAD-TC |
NKS-###-PAD-MTC |
NKS-###-PAD-HTC |
Metoda de testare |
|
Transportator întărit |
N/A |
N/A |
N/A |
--- |
|
Tip de tampon |
Polimer de silicon |
Polimer de silicon |
Polimer de silicon |
--- |
|
Grosime (mm) |
0.30~12.00 |
0.30~5.0 |
0.30~3.0 |
ASTM D 374 |
|
Culoare |
Gri/roz/albastru/negru |
Gri/roz/albastru/negru |
Gri/roz/albastru/negru |
VIZUAL |
|
Densitate (g/cc) |
1.8~2.8 |
3.0 |
3.2~3.5 |
ASTM D792 |
|
Duritate (țărm C) |
30±5 |
25±5 |
25±5 |
ASTM D2240 |
|
Conductivitate termică (W/MK) |
1.0~2.5 |
2.0~3.0 |
3.0~15.0 |
ASTM D2240 |
|
Rezistență la tensiune (kV/mm) |
>4.0 |
>4.0 |
>4.0 |
ASTM D149 |
|
Rezistență la temperatură (grad /℉) |
-40 ~ +220 (grad) -104~+428(℉) |
-40 ~ +220 (grad) -104 ~ +428 (℉) |
-40 ~ +220 (grad) -104~+428(℉) |
ASTM D5470 |
|
Rezistență la volum (ω nan) |
1.0*1011 |
3.1*1011 |
3.1*1011 |
ASTM D257 |
|
Rating de flacără |
V-0 |
V-0 |
V-0 |
Ul -94 |
|
Dimensiunea standard (mm) |
200*400/320x320 (disponibil personalizat) |
|||
Notă: Datele de mai sus sunt valorile generale ale testării produsului sunt destinate doar referinței și nu reprezintă valorile reale ale acestui produs.
Alegerea plăcuței termice din silicon rezistente la căldură dreapta este crucială pentru performanța și fiabilitatea aplicației. Iată câțiva factori de luat în considerare atunci când alegeți placa termică potrivită:
- Conductivitate termică: Conductivitatea termică a plăcuței termice determină cât de eficient poate transfera căldura. Alegeți un tampon termic care are o conductivitate termică ridicată pentru performanțe optime.
- Grosime: alegeți o grosime potrivită pentru aplicația dvs. Plăcile mai groase oferă o conductivitate termică mai bună, dar este posibil să nu fie potrivite pentru unele aplicații.
- Rezistență dielectrică: rezistența dielectrică este importantă în aplicațiile în care este necesară izolația electrică. Alegeți un tampon termic care are suficientă rezistență dielectrică dacă este necesară o izolație electrică.
- Temperatura de funcționare: Alegeți o placă termică care poate rezista la intervalul de temperatură de funcționare a aplicației.
- Conformitate: asigurați -vă că PAD -ul termic respectă orice reglementări și standarde relevante care se aplică aplicației dvs.
Aplicație
Plăcile termice cu silicon rezistente la căldură sunt utilizate într -o varietate de aplicații, inclusiv:
- Electronice: sunt utilizate în dispozitive electronice pentru a disipa căldura de la jetoane electronice și alte componente. De asemenea, sunt utilizate în lumini LED, surse de alimentare și alte echipamente electronice.
- Automotive: plăcuțele de silicon termice sunt utilizate în industria auto pentru a transfera căldura între motor și calorifer, precum și în alte aplicații de gestionare a căldurii.
- Aerospațial: în industria aerospațială, sunt utilizate tampoane termice în diverse aplicații, cum ar fi scuturi de căldură, avionice și sisteme de comunicații prin satelit.

Plăcuțele termice din silicon rezistente la căldură sunt o soluție versatilă și eficientă pentru gestionarea căldurii în diferite aplicații. Acestea oferă multe beneficii, inclusiv ușurința de instalare, durabilitate și rentabilitate. Alegerea plăcuței termice potrivite este crucială pentru performanța și fiabilitatea aplicației. Luați în considerare factori precum conductivitatea termică, grosimea și temperatura de funcționare atunci când alegeți placa termică potrivită pentru aplicația dvs.
Ambalaje și transport
Putem oferi diferite tipuri de ambalaje în funcție de solicitările clientului, cum ar fi etichetarea, codul de bare, ambalarea individuală și ambalarea căsuței poștale, ne puteți oferi instrucțiunile dvs. și vom urmări cererile dvs.
Diferite modalități de transport sunt disponibile, cantități mici de comenzi vă vor fi livrate de către Express, iar mărfurile în vrac vă vor fi livrate pe mare, vom vorbi despre metoda de livrare înainte de a expedia mărfurile.
Proprietățile produsului
|
Articol |
NKS-###-PAD-TC |
NKS-###-PAD-MTC |
NKS-###-PAD-HTC |
Metoda de testare |
|
Transportator întărit |
N/A |
N/A |
N/A |
--- |
|
Tip de tampon |
Polimer de silicon |
Polimer de silicon |
Polimer de silicon |
--- |
|
Grosime (mm) |
0.30~12.00 |
0.30~5.0 |
0.30~3.0 |
ASTM D 374 |
|
Culoare |
Gri/roz/albastru/negru |
Gri/roz/albastru/negru |
Gri/roz/albastru/negru |
VIZUAL |
|
Densitate (g/cc) |
1.8~2.8 |
3.0 |
3.2~3.5 |
ASTM D792 |
|
Duritate (țărm C) |
30±5 |
25±5 |
25±5 |
ASTM D2240 |
|
Conductivitate termică (W/MK) |
1.0~2.5 |
2.0~3.0 |
3.0~15.0 |
ASTM D2240 |
|
Rezistență la tensiune (kV/mm) |
>4.0 |
>4.0 |
>4.0 |
ASTM D149 |
|
Rezistență la temperatură (grad /℉) |
-40 ~ +220 (grad) -104~+428(℉) |
-40 ~ +220 (grad) -104 ~ +428 (℉) |
-40 ~ +220 (grad) -104~+428(℉) |
ASTM D5470 |
|
Rezistență la volum (ω nan) |
1.0*1011 |
3.1*1011 |
3.1*1011 |
ASTM D257 |
|
Rating de flacără |
V-0 |
V-0 |
V-0 |
Ul -94 |
|
Dimensiunea standard (mm) |
200*400/320x320 (disponibil personalizat) |
|||
Tag-uri populare: Furnizori termici de silicon rezistent la căldură China, producători, fabrică, preț, fabricate în China

